220 874 601 | sekretariat@pcp7.cz

NAŠE SLUŽBY

Pomáháme na Praze 7 seniorům, zdravotně postiženým, vážně nemocným i těm, kteří pečují.

Když síly ubývají...
Když pečující potřebují vystřídat.
Když své blízké nechcete nechávat přes den samotné.
Když si nevíte rady.

REFERENCE

"Můj 86letý tatínek tráví většinu času sám nebo se mnou. Připadá mi, že mu má společnost nestačí, skoro nic si nepamatuje a já těžko hledám témata k hovoru. Nemám dostatek času a někdy mi chybí trpělivost. Ve stacionáři se tatínek potkává s vrstevníky, aktivizační pracovnice s ním trénují paměť a zapojují jej do aktivit, které zvládne sám."
"Maminka měla každý den přichystaný oběd a svačinu. V době jídla jsem jí pravidelně volala a připomínala jí, že se má najíst. Po příchodu domů jsem často jídlo našla tam, kde jsem jej nachystala nebo v koši. Ve stacionáři mám jistotu, že bude mít jak svačinu, tak teplý oběd. I kdyby nesnědla celou porci, polévku si vždy dá s velkou chutí."
Hned při příchodu do budovy jsme slyšeli od milého muže slova: „Pojďte, já se o tu tašku postarám, nedělejte si starosti.“ Následně jsme se ocitli u vedoucí sociální pracovnice Mgr. Olgy Grulichové, DiS., osoby na správném místě, která se snaží vašim přáním vyjít maximálně vstříc a při pobytu je vám oporou. S ní jsme probíraly potřeby dědečka, a to až do takových detailů, že mě to samotnou překvapilo. Poté jsem potkala další personál a udivilo mě, jak krásná rodinná atmosféra zde panuje. Následující den při návštěvě jsem poznala další sestřičky a je pro mě neuvěřitelné, s jakou pokorou a pomocnou rukou se o své klienty starají. Když jsem se rozhlédla po okolí, připadala jsem si jako v 5* hotelu, a to i díky jejich zahradě a altánu, kde můžete v poklidu posedět. Děda šel po 10 dnech domů, pochvaloval si nejen jídlo, ale i samotný personál, který se o něj po celý čas staral.
V. Kořínková